Chorvátsko

Výsledky vyhľadávania

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

       Chorvátsko je jedným z najviac vyhľadávaných dovolenkových cieľov európskych turistov. Toto postavenie si Chorvátsko zaslúžilo vďaka svojmu členitému pobrežiu, ktoré očarovalo už nejedného turistu. Rovnako aj miestne pláže sú vyhlásené po celej Európe a niektoré sa pýšia najväčším počtom slnečných dní v roku a aj priezračne modrým a čistým morom. Nie nadarmo je Jadran považovaný za slovenské more. 

Lákadlom pre každého je tiež prekrásna krajina, ako na pobreží, tak aj vo vnútrozemí, ktorá skrýva neobyčajné množstvo nádherných a dych berúcich prírodných scenérií. Neopakovateľné zážitky ponúka osem národných parkov, ktoré sú vyhlásené svojou faunou a flórou.

Prísť do Chorvátska na dovolenku je ale určite odlišné ako sa v Chorvátsku natrvalo usadiť. Pokiaľ ste sa v Chorvátsku rozhodli žiť, lebo ste sa práve vrátili z dovolenky na chorvátskom pobreží a zamilovali ste sa, pretože vás táto krajina uchvátila svojou krásou a srdečnosťou a pohostinnosťou miestnych obyvateľov, môžete urobiť len jeden krok, aby sa tento sen premenil na skutočnosť. Stačí si na pobreží Jadranu kúpiť svoj vysnívaný byt, alebo dom…

Aby ste ako kupujúci vedeli správne reagovať na trhovú ponuku, mali by ste sa riadiť niekoľkými odporúčaniami, ktoré môžu vaše šance pri kúpe vašej vysnívanej nehnuteľnosti zvýšiť.

Pred plánovaním kúpy nehnuteľnosti je veľmi dôležité si stanoviť, aký veľký rozpočet máte k dispozícii a koľko finančných prostriedkov môžete investovať, prípadne, aké sú podmienky pre získanie úveru od banky a aká je vlastne miera vášho záujmu. Keď si tieto otázky zodpoviete, môžete sa smelo pustiť do procesu kúpy nehnuteľnosti. Pokiaľ si týmto spôsobom overíte svoju finančnú spôsobilosť, oslovte niektorého z našich maklérov a tí vás následne zaradia do zoznamu záujemcov o kúpu.

Skúsený maklér veľmi dobre pozná realitný trh a vie lepšie rozlíšiť a porovnať skutočnú cenu nehnuteľností od ceny, za ktorú je možné nehnuteľnosť na trhu aj reálne predať. Kupujúcim, ktorí oslovia našu realitnú kanceláriu, budú individuálne zasielané ponuky nehnuteľností, ktoré budú čo najviac zodpovedať ich konkrétnym požiadavkám, čo ich odbremení od zdĺhavého vyhľadávania v rozsiahlych databázach nehnuteľností. Realitná kancelária sa samozrejme postará aj o kompletný právny servis, ktorý je pri nákupe nehnuteľnosti nevyhnutný.

Každá nehnuteľnosť má určitý potenciál, len niektorí ľudia ho vidia a iní nie. Pokúste sa vizualizovať svoje predstavy o vzhľade nehnuteľnosti. Pokiaľ je nehnuteľnosť zanedbávaná, alebo len preplnená nábytkom a vyzerá tmavo a stiesnene, nenechajte sa tým zmiasť a zamerajte svoju pozornosť na priestor ako taký, ktorý v sebe potenciál má.

Pri kúpe nehnuteľnosti na dnešnom trhu s nehnuteľnosťami, je dôležité si uvedomiť, že splniť si na 100% predstavu o svojej budúcej nehnuteľnosti nie je úplne reálne a je to len málo pravdepodobné, že nájdete svoju vysnívanú nehnuteľnosť bez kompromisov, s prihliadnutím na polohu, stav a vybavenie nehnuteľnosti. Preto je dôležité si urobiť zoznam preferencií a keď sa na trhu s realitami objaví zodpovedajúca nehnuteľnosť, ktorej ponuku vám my zašleme, vôbec neváhajte, kontaktujte nás a my Vám radi zabezpečíme obhliadku konkrétnej nehnuteľnosti, so službami, ktoré sa obhliadky týkajú.

Záujemci spravidla otáľajú s cenovou ponukou, pretože sú presvedčení o tom, že pokiaľ nemajú o nehnuteľnosti, o ktorú prejavili záujem, kompletné informácie, že nie je ešte nutné cenovú ponuku predložiť. Cenová ponuka nie je ale záväzná pre žiadnu stranu  a vyjednávanie o cene vo všeobecnosti môže trvať aj niekoľko dní. Počas tejto doby môžete od  makléra potrebné informácie získať bez rizika, že by danú nehnuteľnosť za ten čas niekto kúpil. Kupujúci, ktorí konajú rýchlo a ponuku urobia skôr, sú vo výhode a majú samozrejme väčšiu šancu uspieť.

Len preto, že je v dnešnej dobe zložité nájsť správnu nehnuteľnosť za reálnu cenu, neznamená to, že musíte kúpiť niečo, čo na vás ničím „nedýchlo“. Kúpa nehnuteľnosti je jednou z dôležitých a najnákladnejších životných rozhodnutí a preto je dôležité urobiť správne rozhodnutie. Na záver vám za náš tím dovoľte popriať, aby každé vaše rozhodnutie bolo to správne a aby sme spoločne s vami dokázali naplniť predstavy o vašom vysnívanom bývaní!

Porovnaj nehnuteľnosti